7 Nisan 2009 Salı

ımmmmhhh çikolataaaaaabilgilenelim :

******************************

çikolatanın faydalarından sadece bir tanesi :P

Northumbria Üniversitesinde beyin, performans ve besin merkezinin yöneticisi Profesör David Kennedy'nin liderliğinde yapılan araştırma, çikolatada bulunan flavanol maddesinin, çok yüksek miktarda alındığında aritmetiği geliştirdiğini göstermiş.


İngiliz Daily Telegraph gazetesinde yayımlanan araştırma çerçevesinde, 30 kişiden, 800 ile 999 arasında rastgele bir sayıdan üçer üçer geriye saymaları istenmiş ve İçinde yüksek miktarda flavanol bulunan sıcak kakao içenlerin hesaplamayı, içmeyenlerden daha hızlı ve doğru yaptığı görülmüş.


Araştırmacılar, sıcak kakao içenlerin, bir saat boyunca durmadan bu işlemi yaparken yorulmadıklarını da kaydetmiş.


David Kennedy, çikolatanın, zihinsel açıdan zorlayıcı görevlerde faydalı olabileceğini belirtirken, araştırmaya katılanlara toplam 500 miligram flavanol verildiği belirtiliyor.

Beyne kan akışını artırdığı ve en yüksek miktarda siyah çikolatada bulunduğu bilinen flavanolu, sebze ve meyveler de içeriyor.

*******************************Sonuç:

1- çikolata yemek sadece kilo almak demek değildir
2- daha hızlı üçer üçer geri saymak için bol bol çikolata yemeliyiz :P
3- aritmetiğimin gelişmesi için çikolata yemeliyiz. (mecburen yiyeceğim yani zevk için değil) :P
4- yazının son cümlesini anlamamazlıktan geleceğiz.herkese çikolata tadında günler dilerim :DP.S. foto bana ait olamaz zira fotoğrafı çekene kadar dahi olsa o kutu o halde kalırmıydı bilemiyorum :P
yeniresim.com sitesinden alıntı yapılmıştır.
bilgi kaynağı: mcaturk.com

.

2 yorum:

GeCe dedi ki...

çok güzel bir bilgi sağolasın

Paşa dedi ki...

OLMADI BU ÇİKOLATA OLMADI CANIM ÇOK İSTEDİ DERKEN EŞİM GELDİ MARKETTEN AAA ÖNÜME ÜLKER ÇAM FISTIKLI ÇİKOLATA KOYMAZMI:))ALLAHTAN YA ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAHIMA:))