1 Aralık 2010 Çarşamba

Seyhan sormuş, ben cevapladım.Ben 7 kişiye sordum.....

Sevgili Our twins of N.Y. mimlemiş beni. Beni hatırladığı için çok teşekkür ederim :)

Demiş ki yazısında:

"Mimlenilmek de, mimlenileni okumakda keyif veriyor insana. Zira o kisiyi daha yakindan tanimamiza firsat veriyor. " aynen katılıyorum.


İşte beni yakından tanımanıza vesile olacak o sorular ve benim cevaplarım........


-------------------------------------------------*En sevdiginiz kelime: Aşk, su ve o anda ihtiyacımı karşılayacak tüm kelimeler hoşuma gidebilir :)


* Nefret ettiginiz kelime:
Nefret ettiğim özel bir kelime yok aslında, hakaret içerikli tüm kelimelerin hoş olmadığını düşünüyorum.


* Ne sizi heyecanlandirir? Oğlumun hayatı öğrenmesi ve gün geçtikçe benimle yetişkin gibi diyaloglar kurup, birlikte birşeyler yapabilmek çok heyecanlandırıyor Ve birde gezmek ve gezi planları yapmak çok heyecan veriyor. Aaa birde uzun zamandır görmediğim sevdiğim bir insanı görmek/ görecek olmak.


* Heyecaninizi ne oldurur? Yaptığımız bir planın yada hayalin gerçekleşmemesi.


* En sevdiginiz ses: sevdiklerimin sesi. Annemin, aşkımın ve oğlumun (en çokda fışfış kayıkçıyı söylerken ki kelimelere yaptığı vurgu sırasında ki uzatma sesleri) , yağmur ve su sesi.


* Nefret ettiginiz ses: Belli periyotlarda devam eden kesintisiz seslere sinir olurum. Sürekli devam eden tık sesi, bazen sessizlikte saat sesi bile olabilir. Diğer katlardan gelen tadilat sesi. Kedilerin bebek sesine benzer ses çıkartması.


* Hangi meslegi yapmak istemezsiniz? Polis yada asker olmak istemezdim. Politikacı olmak istemezdim.


* Hangi dogal yetenege sahip olmak istersiniz? Bütün dilleri anlayabiliyor ve konuşabiliyor olmayı isterdim. Birde unutmak istemediğim hiçbir şeyi unutmamayı isterdim.


* Kendiniz olmasaydiniz kim olmak isterdiniz? Sahabelerden biri olmayı çook isterdim.


*Nerede yasamak isterdiniz? Dün Yüreğine Sor filmini izlerken filmin çekildiği Karadeniz yaylalarındaki köylerde yaşamayı istemiştim :) Ya da sakin, yeşillikler içinde bir yerde mesela İsviçrenin köylerinden birinde yaşamayı isterdim.


* En onemli kusurunuz: Kusurum çook :) ama en önemlisi sorulmuşsa....

çok sabırsız olmam galiba, birazda zor sinirlenen fakat sinirlenince uzun zaman sinirini atamayan biri olamm diyebilirim. Sinirimin geçmemesi beni çok rahatsız ediyor.


* Size en fazla zevk veren kotu huyunuz: Yok öyle bir şey.


* Kahramaniniz kim? herhalde çoğu kişi gibi benimde Babam ve esim.


* En cok kullandiginiz kotu kelime: Gıcık kelimesi, arada bir de -ne hikmetsede genellikle araba kullanırken sinyal vermeden dönenlere- gerizekalı kelimesi


* Su anki ruh haliniz: hafif baş ve boyun ağrısı hissettiğim için biraz gergin.


* Hayat felsefenizi hangi slogan ozetler? Hayat şeklime yön veren cümle olan; Rad suresinin 28.ayeti kerimesi: " İyi biliniz ki kalplar ancak Allah ı anmakla huzur bulur."

ve Al-i İmran Suresi, 185. ayeti kerimesi: "Her canlı ölümü tadacaktır. "


* Mutluluk ruyaniz nedir? Sevdiklerimle rabbimi memnun edecek şekilde huzurlu ve sağlıklı günler geçirmek. Tüm dünyayı görebilmekHergunumuz


* Sizce mutsuzlugun tanimi: İnsan fıtratının dışına çıkmak. İnsanın kendini ve yaradanını bilmemesi ve Rabbimizin rızası dışında hareket etmek. O zaman yapılan ve yapılacak herşey boş geliyor. Bakınız hayat felsefemi özetleyen slogan 2.


* Nasil olmek isterdiniz? Allah ın rızasını kazanmış olarak, kelime-i şehadet getirerek ve ardımda bana muhtaç kimse kalmadan, tabi ki bende kimseye muhtaç olmadan.


*Oldugunuz zaman cennete giderseniz Allah'in size ne soylemesini istersiniz? İnşallah cennete gielimde ve Rabbimin Cemalini görelimde......

Seyhan' ın da söylediği gibi, zaten Rabbimin cemalini gorebilmek en buyuk mukafat.--------------------------------------------------------


Şimdi sıra geldi cevaplarını merak ettiklerime;TefekkürTezekkür

7 yorum:

our twins of N.Y. dedi ki...

Sevgili Esma;
cevapladigin icin bende sana tesekkur ederim..:)
sevgiler

Râna dedi ki...

Sabahtan beri bu postu görüpte nasıl cevap vereceğini düşünen, Kendisine soru yöneltilmiş 7. kişi şöyle cevap sunacak, Sevgili e.t. sinin anlayışına inceliğine sığınarak:

Hatırlanmak, anılmak çok güzel bir duygu, mimlenmek senin tarafından da olunca çok çok güzel. Bu 7. kişi Keşke hakikaten tanınması gereken ve tanınmaya layık biri olsaydı hiç gam değildi.

Bildiğin üzere, Tefekkür- Tezekkür de Allah dostlarının kelamı kibarlarına yer veriyor, gaye şu; kendi nefsine sohbet etmeye çalışırken, sizlerle de paylaşmış oluyor. Sizlerin yorumlarından da nasiplenmek arzusundayım. Böyle bir blogda benim gibi birisinin kelamının yer almasını, bir de çıkıp kendinden bahsetmesi hiç hoş olmayacağını düşündüğüm için mimlere cevap sunamıyorum. Bu mimi de, diğer gelen sekiz tane cevaplanmayan mimlerin arasına koyarak size kabalık yapmak pahasına affınıza sığınıyorum.

Sevgili e.t. ciğim hakkını helal lütfen. Uzunca bir yorum odu özür diliyorum. İstersen yayılamayabilirsin.

Senin cevaplarını da zevkle okudum:)

Muhabbetle!

e. t. dedi ki...

rica ederim, zevkti ;)

ONLARUYURKEN dedi ki...

hayırlı sabahlar
çok güzel cevaplar

sirar dedi ki...

Esmacım internete giremiyorum bu aralar. İlk fırsatta cevaplayacağımdır! Teşekkür ederim :))

EbrUgur & Fatih dedi ki...

ne kadar güzel bir mim... insallah en yakin zaman cevaplayacagim Esmacim... AEO Ebru

Anne ve Bebisi dedi ki...

Arkadasim, bi turlu cevaplayamadim :( Kusuruma bakma :( Vakit bulunca insallah, hep aklimda :)