14 Ekim 2009 Çarşamba

çok pişmanım blog amca .....Dün akşam yemeği için hayal ettiğim sadece 300kcal lik akşam öğünü ve gece atıştırmalığı yalan oldu. yalan   :(

Nasıl mı yalan oldu?
Dün kayınvalidemlere Öz.ün ananesi ve dedesi gelmiş. Akşam yemeğine bizide davet ettiler. Gerisini anladınız siz  :(

Sağolsun kayın validem zaten çok leziz yemek yapar. Birde bana kıyamayıp - kendince kilo verecek bir yanımı göremiyor- ısrar edince, bende O na ve yemeklerine kıyamayınca,  haliyle kendime kıymış oldum. 

Dün geceyi sıkı durun;   yaklaşık  ~600kcal ile bitirdim.
ühüüüüüü
çok pişmanım blog amca .....

Akşam  anane ve dedeyi bizde kalmaları için yalvar- yakar bize getirdik. Çalışıyoruz diye bize zahmet vermek istemiyorlarmış. Halbuki  biz Onların bizde olmasından büyük bir mutluluk duyuyoruz. Eve huzur geliyor tatlı yaşlılar bizdeyken. Ayrıca A.Y. büyükannesini ve büyük dedesini çok seviyor.
Eve geldikten sonra büyükannesini ile odasına gittiklerinde inanılmaz bir şekilde bütün oyuncaklarını tek tek tek O na gösterdi. Hatta bebekliğinde sevdiği yıldızlı müzikli uyku oyuncağını bile - ki buna normal şartlarda elini bile sürmez.-  ipini çekip müziği bitene kadar elinde büyükannesine gösterdi.  Hani geçenlerde bahsettiğim ikeadan aldığım çekiçli oyuncak vardıya etejerin üzerinden ona yetişip aldı. Alır almaz tak tak diye taklidini yaparak ses çıkartmaya başladı. Sonrada bir güzel çaktı........

Velhasıl canımın parçası pamuk şekerim benide çok şaşırtarak, tüm oyuncaklarını elinden geldiğince seslerinide çıkartarak tanıttı.
Aferin be küçük ay.ım   :D


Bu günün yeme listesine gelince;

Sabah:
3/4 sokak simidi (sokak simidi pastahane simitlerinden daha yağsız oluyormuş. eeee napaıl akşam götürdüm kalorileri şimdide üçün beşin hesabını yapıyorum :P  )
şekersiz çay ~ 300 kcal

Arada:
2 tane kestane ~ 32 kcal

öğle:
1/2 pors. mercimek çorbası
1/2 pors. bulgur pilavı
1 kase cacık
~ 350 kcal

Arada:
henüz yemedim. keşke yanında meyvem olsaydı. Belki yemem bu arada.

Akşam:
dünkü kadro aynen bizdeyiz. Şu an bizim evden mis gibi yemek kokuları yükseldiğini tahmin ediyorum. Ama dün deplasmandaydım bu gün ev sahibiyim  ;)  ısrar etme sırası bende.  Bugün kuralları bozmak yok!!!!!!!!
yaklaşık 420 kcal lik hakkım saklı.

Tabi ev sahibi yemezse misafirde yemez mantığı ile beni vurmazlarsa......................

.
.
*******************************

4 yorum:

EbrUgur & Fatih dedi ki...

cok sekersin ;)
bugün telafi edersin dünkü kalori bombasini... devam canim - devam!

ensar bera'nın annesi dedi ki...

bu tip konularda yalnız olmadığınızdan emin olun :)

Ceyda'nın Bahçesi dedi ki...

aferin kuzuma maşallah diyorum öbce O'na
sana gelince olaya şöyle bak: çok güzel diyet lisyten var ve uyuyorsun sadece dün başarından ötörü kendini ödüllendirdin ve sevdiklerini yedin.sonuçta diyeti bırakmadın ki. devam canım arada ödül yapacaksın tabiki hakkın.nefis diye bişey var yahuuu

e. t. dedi ki...

Ebru; inşallah hedefe ulaşana kadar devam!!!!

Ensar Bera nın anneciği;galiba ve malesef haklısınız :)

Ceyda; henüz ödülü hak edecek kadar olmadım ama neyse, sen layık görmüşsün ya, çok teşekkür ederim cnm ;)